Jāņem vērā ka šis nav tīrs izdomājums, bet gan speciāli analizēts un detalizēti izstrādāts scenārijs, kas reāli var īstenoties. Visvairāk mums jābaidās par to, ka diez vai Krievija vēlas plaša mērogu karu, tāpēc Krievija labprātāk izmantotu pašreizējo politisko vājumu NATO, kas Krievijai paver durvis uz riska pilnu mēģinājumu…
Nopietni Draudi Baltijas Valstīm, Vai Tiešām Krievija Riskētu ?
Cilvēku atklātībā nonācis Igaunijas parlamenta Valsts aizsardzības komisijas speciāli sagatavots ziņojums, kurš ietver visļaunāko scenāriju, kas varētu apdraudēt Baltijas valstu drošību, tas nav saistīts ar hibrīdkaru, bet gan tieša iespēja riskēt okupējot Baltijas valstis ar fizisku spēku – militāriem līdzekļiem.
Šo īpašo ziņojumu izstrādāja Starptautiskais Aizsardzības un Drošības centrs, kurš atrodas Tallinā, šajā ziņojumā tiek iekļauti ļaunākie scenāriji, kas aptver Baltijas valstu spēcīgu apdraudējumu.
Plaša daļu cilvēku, kā arī vairāki eksperti norāda uz to, ja Baltijas un Krievijas konflikta iespējamības gadījumā sāktos Baltijas valstu apdraudējums, tad Krievija varētu izmantot šeit atrodošos krievvalodīgos, ar kuriem lielā kaimiņzeme varētu manipulēt un pat kaitēt visai NATO sistēmai.
Ar to Krievija gribētu panākt, ka netiek iedarbināts NATO 5. pants, kas norāda, ja tiek uzbrukts vienai alianses dalībvalstij, tas šis uzbrukums tiek uzskatīts par uzbrukumu visam NATO.
Krievija pateicoties savai manipulācijai varētu ar esošo situāciju uz Baltijas dalībvalstīm nosūtīt milzīgu daudzumu militāro spēku. Sliktākais gadījums paredz, ka šāda veida gadījumā var iestāties pilna jeb augstākā līmeņa karš, taču vai Krievija riskētu ?
Taču jāpiebilst, ka Krievija ar šādu pašu taktiku Ukrainā nav spējusi panākt sev vēlamos rezultātus. Papildus tam, pat ja Krievija būtu gatava spert šādu soli, tā nespētu gūt ātru pārspēku, jo NATO ir pietiekami izpētījusi struktūrformas, kā tas notika ar pašlaik okupēto Donbasu, respektīvi NATO priekšrocība ir ātra un efektīva atbildes reakcija.
Šajā ziņojumā viens no svarīgākajiem faktiem tiek minēts milzīgs atbalsts prokrieviskajiem separātistiem, taču tiem būtu niecīgas iespējas kontrolēt mūsu valstu robežas. Krievija nespēj ilgstoši būt politiskā naidā pret Eiropas Savienību, jo ilgstošā laika termiņā Krievija šādā veidā iznīcinātu tikai pati sevi.
Ziņojumā tiek minēts, ka pastāv iespējas, ka Krievija pēc speciāli izveidotas provokācijas varētu veikt speciāli izveidotu iebrukumu, tāpat tiek piebilsts, ka Krievijas armija un bruņotie spēki vairākkārtīgi pierobežas tuvumā īstenojuši šāda tipa scenārijus.
Šāds pēkšņs uzbrukums būtu pārsteigums ikvienam, jo Krievija vēlas parādīt NATO ievainojamību, tādējādi norādot uz alianses ievainojamību un tālāk censtos politiski provocēt, lai sašķeltu Rietumus, respektīvi Baltijas valstis paliktu neaizsargātas.
Ziņojuma autori personīgi uzskata, ka šāda tipa agresija būtu viennozīmīgi uzskatāma par reāla kara pieteikšanu visai NATO, kura rezultātā šis process novestu pie tūlītējas pretreakcijas.
Pēc ziņojuma datiem tiek secināts, ka Krievijas prezidents neriskētu ar milzīgiem zaudējumiem, lai tikai nokaitinātu NATO un paskatītos uz tās pretreakciju, visticamāk tā dotu maksimālu triecienu visai NATO, tādējādi momentāni ieņemot Baltijas Valstis.
Tieši šādus scenārijus neskaitāmas reizes ir izspēlējuši Krievijas bruņotie spēki pierobežas mācībās, tāpat ir tikušas veiktas citas kontroles mācības par kurām Krievija nemaz nebija informējusi. Tieši tāds pats scenārijs noticis pirms Krievija uzbruka Ukrainai un Gruzijai, iepriekš izspēlētas kaujas mācības, taču tad konkrēts uzbrukums, vai mums būtu jāuztraucas?
Ja Krievijai izdotos šāds plāns, tad Eiropas Savienībai tas būtu milzīgs trieciens, jo tādā gadījumā Krievijas rīcībā nonāktu Baltijas jūras reģions, kas paver plašas iespējas rīkoties tālāk.
Diemžēl ziņojumā arī tika norādīts, ka Krievijas prezidentam un Kremlim nebūtu nekādu problēmu atrast ieganstu šādai darbībai, jo attiecību līmenis starp NATO un ASV varētu tikt krasi mainīts no Krievijas puses.