Zinātnieki nākuši klajā ar ļoti nepatīkamu paziņojumu par koronavīrusa pandēmiju
Jāņem vērā, ka patreizējie apstākļi ir tādi, kādi tie ir, tomēr daudzās valstīs mirsts aizvien mazāk koronavīrusa pacienti, nekā tas bija pašā sākumā. Tomēr zinātnieki un pētnieku eksperti ir norādījuši, lai noteiktu tiešām reālās pandēmijas sekas, būtu jāpēta pilnīgi visi pasaules nāves gadījumi kopumā. Pati lielākā un svarīgākā problēma ir tā, kad īsti par nāves cēloni uzskata tieši Covid – 19? Atbilde uz konkrēto jautājumu nemaz nav tik vienkārši atrodama. Daudzās valstīs atškiras metodikas pēc kurām nosaka slima koronavīrusa pacienta nāves cēloni. Spānijā veic pēcnāves Covid-19 testus, kamēr Anglijā, Turcijā un Vācijā tā nav ierasta prakse, jo aizņem vēl laiku un līdzekļus.
Beļģijā ikdienas stastikā uzskata pilnīgi visus Covid-19 nāves izraisītos gadījumus ārpus slimnīcās. Tas nozīmē to, ka valstīs ir konkretas personas, par kuram ir tiešas aizdomas, ka tās ir mirušas no Covid-19 bez apstiprināta testa. Itālijā nāves gadījumus uzskaita tikai un vienīgi slimnīcās. Spānijā tikai pavisam nesen sāka uzskaitīt visus nehospitalizētos ar koronavīrusa saistītos nāves gadījumus visos reģionos.
Līdz ar to zinātnieki jau ir izteikušies, ka tas ir bīstami, jo nāves kopējais apjoms ir ļoti svarīgs un var ietekmēt ļoti svarīgus kopējos lēmumus. Pēc vairāku zinātnieku un augsta rangu ekspertu domām, tā ir konkrēti vienīgā informācija, kurai tiešām var uzticēties, lai varetu pilnībā novērtēt pandēmijas reālo ietekmi uz cilvēki un izstrādāt politiku, lai samazinātu tā ietekmi līdz pat minimālākajam rādījumam.
No vīrusa mirušo skaits pasaulē ir tiešām mizlīgs, tomēr joprojām tas nav galvenais nāves cēlonis lielākajā daļā pasaules valstu. Cilvēki nelabprāt dodas uz slimnīcu, jo baidās inficēties un nevēlas apgrūtināt citus un veselības sistēmu, kā rezutātā riskē ar savu veselību un dzīvību.
Zinātnieki un saistīties eksperti jau ir secinājuši, kur galvenie nāves cēloņi, piemēram, sirds slimības vai vēzis pieaug par pieciem procentiem, varētu skart tūkstošiem cilvēki. Tika izpētīts, ka koronavīruss netieši izraisītām veselības problēmām mirst daudz vairāk cilvēku, nekā to uzrada oficiālie dati. Līdz ar to kopējo mirušo skaits varētu būt krietni lielāks, kas būtu jāuzskaita.