Sievietei populārā Rīgas LIDL veikalā pavēries drausmīgs skats – “Pilnīgi vemt gribējās…”
Iegādājoties pārtiku katru dienu, mēs bieži apmeklējam veikalus, cenšoties nodrošināt savas vajadzības. Tomēr ne vienmēr viss norit nesatraukti, un dažreiz mēs saskaramies ar problēmām tieši pašā veikalā. Lai gan ikdienas dzīvē reti vien gadās saskarties ar būtiskām nepatikšanām, šoreiz pieredze bija pavisam citāda, radot diskusijas par veikala standartiem un klientu apkalpošanu.
LIDL ienākšana Latvijā bija nozīmīgs notikums, kas izraisīja plašu sabiedrības interesi un sarunas par konkurenci tirgū un darba iespējām. LIDL, kā Vācijas izcelsmes zemas cenas preču zīmols, piedāvā plašu pārtikas produktu klāstu un izceļas ar savu fokusu uz zemām cenām un efektīvu loģistikas ķēdi.
Ieejot Lidl veikalā, īpaši, ja tiek piedāvāta kartupeļu akcija, sastapt kartupeļus gandrīz neizbēgami. Lai gan vitrīnas var būt piepildītas ar svaigu maizi, zem kājām var būt smiltis, noklīdušas kartupeļu mizas un pat “aizbēguši” kartupeļi. Nesen viens no pircējiem izteica savu nepatiku par šo situāciju, izraisot apšaubāmas vides sajūtas un pat noraidošu attieksmi turpināt iepirkties.
Pēc nesenā “Lidl” veikala apmeklējuma pircēja dalījās savā neaizmirstamajā pieredzē sociālajā tīklā. Attiecīgais attēls, kurā redzamas saplēstas kartupeļu maisi, izmētātas kartupeļu mizas un netīrumi uz grīdas, izraisīja sašutumu un pacēla jautājumu par to, vai šāda situācija ir pieņemama veikalā, kuram slavas guvums balstās uz kvalitāti un zemām cenām kā arī tīrību un sakoptību.
Komentāri par šiem notikumiem liecina, ka daži uzskata, ka klienti paši atbildīgi par šo nolaidību, it īpaši attiecībā uz izmestajiem kartupeļiem. Turklāt ir pieminēti salīdzinājumi starp “Lidl” veikaliem Latvijā un citās valstīs. Tomēr spriedums par to ir sadalīts, jo daži liecina, ka Vācijas “Lidl” veikali vienmēr ir rūpīgi uzturēti, bet citās valstīs situācija bieži vien ir sliktāka nekā attēlā no Latvijas “Lidl”, tā izsakās viena no komentētājām.
Veikala apmeklējuma laikā tika novērots kārtības trūkums, un darbinieki pauda savu neapmierinātību, norādot, ka darba slodze ir pārāk liela, lai visas uzdevumu veiktu laikus. Šī pieredze liek apdomāt, cik liela ir darba slodze un kā tā ietekmē veikala darbību. Acīmredzami tiek maksāts par maz, bet liek darīt pilnīgi visu.
Diskusijas par “Lidl” veikala apstākļiem izraisīja arī citi komentāri par citiem tirdzniecības uzņēmumiem un to atšķirībām valstu starpā. Daži dalībnieki dalījās ar savu pozitīvo pieredzi Lidl veikaliem Latvijā, bet arī atzina, ka citās valstīs situācija var būt pilnīgi atšķirīga.
Piemēram, Zviedrijā uzturēšanās realitāte dažkārt ir mazliet drudžaināka nekā tiek parādīts fotogrāfijā, un, neskatoties uz kvalitatīvu produkciju, kārtības uzturēšana šķiet ne tik svarīga kā Latvijā. Šīs pieredzes analīze palīdz pievērst uzmanību ne tikai konkrētajiem notikumiem, bet arī plašākām tēmām par klientu gaidām un veikalu pārvaldību.
Kāds ir Jūsu viedoklis par notikušo?