Šajā pilsētā īres maksa nav mainījusies veselus 600 gadus, tā ir 80 centi gadā. Kad valdība rūpējas par saviem pilsoņiem
Vai esi kādreiz bijis Augsburgā? Ja jā, tad tevi noteikti pārsteidza šī unikālā pilsēta.
Zaļās zonas, gleznainie kanāli, vecās mājas – viss tas iekrīt dvēselē. Nopirkt mājokli šajā senajā pilsētā (tā tika dibināta 15.gadā pirms mūsu ēras) ir tik daudzu cilvēku sapnis.Augsburga piesaista uzmanību ne tikai ar skaistumu un elitārām dzīvesvietām, bet arī ar kvartālu, kur dzīvo cilvēki, kam nepieder īpašums.
Ik gadu tūristi no dažādām valstīm ierodas, lai iepazītos ar kvartālu, kas nes “Fuggerei” nosaukumu.
Vietējie iedzīvotāji šo kvartālu sauc par pilsētu pilsētā. To ieskauj apjomīga siena un vārti, kurus uz nakti slēdz ciet. Lai iekļūtu kvartālā, tūristiem jāsamaksā 4 eiro.
Par šo naudu visas dienas garumā jūs varat pastaigāties pa kvartālu, apbrīnot izlietu čuguna strūklaku, sajūsminoties par Svētā Markusa baznīcas skaistumu, kas uzcelta 1581. gadā. Bet pirmām kārtām tūristus piesaiste nevis viss iepriekš minētais, bet iespēja ieraudzīt slavenos sociālos mājokļus…
… kurā var dzīvot praktiski bez maksas.
Dzīvesvietas īre nav lēts prieks, bet tikai ne šajā mājīgajā Vācijas pilsētiņā. Tikai par 88 centiem gadā var noīrēt sev dzīvokli, un šī samaksa nemainās jau 500 gadus. “Fuggerei” 1521. gadā izpirka turīgs baņķieris Jakobs Otrais Fūgers Jaunākais. Viņš iegādājas šo kvartālu, lai nabadzīgiem iedzīvotājiem būtu savi dzīvokļi. Šodien tur dzīvo aptuveni 150 cilvēku. Dzīvokli šajā kvartālā nav iespējams nopirkt vai saņemt mantojumā.
Lai kļūtu par “Fuggerei” iedzīvotāju, jābūt maznodrošinātam, ar nevainojamu uzvedību un katoļticīgam. Dzīvoklis tiek izīrēts uz mūža rentes noteikumiem. Turklāt iedzīvotājiem trīs reizes dienā ir jālūdz par Fūgeru dzimtu.
Taču pagaidiet interesantāko daļu!
Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu