Prognozes ir pilnībā mainījušās! Sinoptiķi steigšus paziņo, kas patiesībā mūs sagaida Oktobra vidū
Profesors Vilfands savā analīzē norādīja, ka ir 60 līdz 70 procentu iespējamība, ka tuvāko mēnešu laikā attīstīsies La Niña fenomens. Tomēr, ņemot vērā pašreizējo globālo klimata dinamiku, tiek prognozēts, ka šoreiz La Niña ietekme būs mērenāka nekā parasti.
Tas nozīmē, ka, lai gan La Niña varētu izraisīt dažas klimata novirzes, tā ietekme uz reģionālajiem laikapstākļiem varētu nebūt tik izteikta, kā tas ir bijis iepriekšējos gados. Vilfands arī uzsvēra, ka nesenais El Ninjo aktivitātes pieaugums ir izraisījis ievērojamu ūdens temperatūras paaugstināšanos mērenajos platuma grādos lielākajos pasaules okeānos.
Šī sasilšana būtiski ietekmējusi globālo klimatu, un tā savukārt ietekmē arī citu klimatisko fenomenu, tostarp La Niña, spēju pilnībā izpausties. El Ninjo izraisītā ūdens sasilšana vājina La Niña tradicionālo ietekmi, samazinot tās spēju radīt parastās klimatiskās novirzes, kas bieži vien pavada šo fenomenu.
Šīs izmaiņas padara klimata prognozēšanu sarežģītāku, jo tradicionālie modeļi šobrīd nespēj pilnībā ņemt vērā visas globālās klimata pārmaiņas, kas notiek vienlaikus.
Vilfands uzsvēra, ka šobrīd La Niña fenomens uzvedas neparasti, jo mainīgā ūdens temperatūra mērenajās joslās ir ievērojami vājinājusi tā ierasto ietekmi uz atmosfēru. Šī parādība norāda uz to, ka globālās klimata pārmaiņas būtiski maina klimata fenomenu darbību, padarot laikapstākļu prognozes sarežģītākas un grūtāk paredzamas.
Meteorologs arī pievērsās nesenajiem temperatūras rekordiem, kuri jau ir pārsnieguši iepriekšējā gada rādītājus. Šie rezultāti vedina domāt, ka 2024. gads var kļūt par vienu no viskarstākajiem vēsturē, kas vēlreiz izceļ nepieciešamību nopietnāk pievērsties klimata pārmaiņu jautājumiem un to ietekmei uz cilvēku ikdienu un dažādiem ekonomikas sektoriem.
Šie novērojumi skaidri parāda, cik svarīgi ir nepārtraukti uzraudzīt klimata pārmaiņu attīstību un būt gataviem ātri pielāgoties mainīgajiem laikapstākļiem, īpaši tādos gadījumos kā La Niña fenomens. Vilfands uzsvēra, ka, lai samazinātu iespējamos riskus, ir būtiski būt gataviem pielāgoties šīm klimata anomālijām, jo tās var ne tikai ietekmēt noteiktus reģionus, bet arī atstāt iespaidu uz globālo klimatu kopumā.