Pētnieki paziņo, cik ilgi vēl vajadzētu saglabāt plaša mēroga ierobežojumus Covid-19 dēļ
Daudzās pasaules valstīs situācija ar Koronavīrusu Covid – 19 ir tikai sākumposmā, taču citās valstīs galējā robeža domājams ir sasniegta un inficēto, kā arī mirušo skaits katru dienu tikai sarūk. Tomēr pats svarīgakais jautājums ir par to, cik ilgi būs jāuztur noteiktie ierobežojumi?
Pašlaik ir tapis zināms, ka visām valstīm, kuras vēlēsies pilnībā likt galu ieviestajiem ierobežojumiem Covid – 19 izplatības dēļ, pavisam obligāti būs jāseko līdzi jauniem infekcijas gadījumiem, taču tas ir tikai pirmais noteikums.
Otrām kārtām šīm valstīm būs jāpielāgo esošie pasākumi, līdz brīdim, kad beidzot būs radīta vakcīna pret jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu. Tomēr arī tas nebūt vēl nav viss.
Pats galvenais un svarīgakais jautājums ir par to, cik ilgi pēc pētnieku domām pasaulē vēl vajadzētu uzturēt konkrētos plaša mēroga ierobežojumus. Un izrādās, ka tas ir vēl nopietnāk, nekā sākumā likās.
Pētnieki, kas atrodas Honkongā, ir secinājuši, ka Ķīnas valdības pozitīvie ierobežojošie pasākumi cilvēku ikdienas dzīvē ir palīdzējuši pārvarēt valsts pirmo epidēmiju vilni, bet otrais draudu vilnis joprojām vēl pastāv un tas ir ļoti būtiski ikvienai valstij.
“Lai arī šie kontroles pasākumi, šķiet, ir mazinājuši jaunu inficēšanās gadījumu skaitu līdz ļoti zemam līmenim, bez kolektīvās imunitātes pret Covid-19 jaunu gadījumu skaits viegli varētu sākt atkal pieaugt, jo uzņēmumu, rūpnīcu un skolu darbība pakāpeniski tiek atsākta, kā dēļ cilvēki atkal nonāks saskarsmē viens ar otru, īpaši ņemot vērā risku, ko rada no ārvalstīm importētie gadījumi, jo Covid-19 turpina izplatīties pasaulē,” izteicās profesors.
Pašlaik Ķīna ir mainījusi vīrusa replikācijas biežumu, izplatot vīrusu pēc pacientu skaita. Ja kādreiz tas bija no 2 līdz 3, bet tagad, kad populārā skala sarūk, 1 vai mazāk.
Tomēr zinātnieki brīdina – Valdībām ir jāpieņem droši lēmumi, preteja gadījumā viss var sākties no jauna un viļņi vienkārši var atkārtoties atkal un atkal. Tomēr pēc pētnieku izteikumiem, konkrētie ierobežojumi teju jeburai valstij būs jāievēro vēl zināmu laiku.