Pēc vakcinēšanās parādījās 39 grādu temperatūra un nespēks. Atklājas nepatīkamas detaļas
Pirmajā dienā ģimenes ārsts teica, ka pēc Covid-19 vakcinācijas varētu būt blakusparādības, bet pēc tam bija garas četru dienu brīvdienas, tāpēc nebija iespējams piezvanīt ģimenes ārstam. Tāpēc lasītāji jautā, kā rīkoties, ja pēc vakcinācijas ir tik nopietnas blakusparādības, un kam jāsauc palīdzība, ja viņi nevar sazināties ar ģimenes ārstu.
Ziņojiet par blakusparādībām ZVA sabiedrisko attiecību eksperte Tanita Tamme-Zvejniece Jauns.lv norādīja, ka aģentūra aicina pacientus uztraukties par pēc vakcinācijas novērotajām blakusparādībām. Ārsti vai farmaceiti un pacienti var ziņot Administrācijai par zāļu (tostarp vakcīnu) blakusparādībām. Pārskatu var iesniegt arī elektroniski SAEA tīmekļa vietnes www.zva.gov.lv sadaļā “Ziņot par nevēlamām narkotiku reakcijām, aprīkojuma incidentiem un bioalertācijām”.
Cik daudz blakusparādību ir pēc Covid-19 vakcinācijas? Tamme-Zvejniece sacīja, ka no 5. maija Nacionālā medicīnas produktu administrācija ir saņēmusi 1059 ziņojumus par vakcīnas Covid-19 blakusparādībām. Šajā periodā tika ievadītas 263 964 vakcinācijas, ieskaitot pirmo un otro devu. Tāpēc var secināt, ka mazāk nekā 0,4% vakcinētāju ziņo par iespējamām blakusparādībām. Iestādei visbiežāk ziņotās blakusparādības ir tādas, kas aprakstītas lietošanas instrukcijā, piemēram, sāpes injekcijas vietā, drudzis, drebuļi un nogurums.
Apkopojiet visbiežāk sastopamās blakusparādības Visizplatītākās Covid-19 blakusparādības ir drudzis (dažreiz virs 38 ° C), drudzis, galvassāpes, reibonis, nogurums, miegainība, sāpes muskuļos un locītavās, kā arī slikta dūša, caureja un vemšana. Pilnu visu šīs vakcīnas ziņoto blakusparādību sarakstu, lūdzu, skatiet Iepakojuma rokasgrāmatā, kas ir atvērta ikvienam.