No nākamā gada grib ieviest speciālu nodokli par savu telefona numuru

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas sagatavoto bagātīgo ziņojumu “Informācija par maksājumu numerācijas resursiem un nepieciešamību piešķirt numerācijas resursus lietu internetam un sakaru ar mašīnām starp mašīnām” no 2021. gada 1. janvāra elektronisko sakaru tirgotāji var pakāpeniski sākt vākt tālruņu numurus. Izmaksas -0,04 eiro gadā.

Lai nodevu ieviešana būtu pēc iespējas saudzīgāka un lai elektronisko sakaru komersantiem būtu pietiekami daudz laika nodevu sagatavošanai, informatīvajā ziņojumā tiek ieteikts pakāpeniski ieviest maksas, lai pakalpojumu numuru un starpposma iekārtu numuru pieņemtu no 2021. gada 1. janvāra un piemērotu no 2022. gada 1. janvāra. Citu valstu skaits. Publiskā fiksētā tālruņa tīkla numurs un publiskā mobilā telefona tīkla numurs.

Satiksmes ministrija paskaidroja, ka sniegtā informācija un pieejamā informācija var secināt, ka, raugoties no tehnoloģiju attīstības tendencēm un Eiropas noteikumiem, ir jāpārskata jaunu Numurēts resurss. Atsevišķu numerācijas resursu piešķiršana IoT un M2M pakalpojumiem ļaus arvien lielākam savienojumu skaitam nodrošināt vajadzīgo numuru skaitu. Līdz ar šīm izmaiņām Nacionālajā numerācijas plānā elektronisko komunikāciju operatoriem un citiem operatoriem ilgstoši būs skaidra un nemainīga situācija lietiskā interneta un M2M numerācijas resursos, ja vien viņiem nepastāv numuru trūkuma risks.

Tomēr, piešķirot atsevišķus numerācijas resursus lietu internetam un M2M pakalpojumiem, būtu jāapsver un jāatrisina arī iespējamie riski, kas saistīti ar numerācijas kārtību vai elektronisko komunikāciju uzņēmumu papildu saistībām. Satiksmes ministrija minēja problēmu, ka pašreizējie elektronisko sakaru uzņēmumi izmanto publiskā mobilā tālruņa tīkla (astoņu ciparu) numurus, lai nodrošinātu lietu internetu un M2M pakalpojumus. Tāpēc, stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem, radīsies situācija, ka numerācija, ko agrāk izmantoja lietu interneta un M2M pakalpojumu nodrošināšanai, neatbilst valsts numerācijas plānam.

Lai novērstu šo problēmu, valsts numerācijas plānā jāparedz, ka elektronisko sakaru komersantiem, kuri izmanto publisko mobilo tālruņu tīkla numurus, lai sniegtu IoT un M2M pakalpojumus pirms attiecīgo numerācijas plāna attiecīgo grozījumu spēkā stāšanās dienas, tos var turpināt izmantot bez izmaiņām.

Ņemot vērā, ka dažiem elektronisko sakaru operatoriem publiskajos fiksētajos telefonu tīklos ir komutācijas aprīkojums, kas neatbalsta 11 vai 12 ciparu numerāciju, IoT un M2M pakalpojumiem ieteicams ieviest divus numerācijas diapazonus, no kuriem viens būs pieejams mājsaimniecībām tikai astoņu ciparu formātā. izmantot. Tam ir obligāts numura pārnesamības pakalpojums, bet otrs ierobežo numura pārnesamības pakalpojumu 11 bitu vai 12 bitu formātā, ko tehniski var izmantot gan mājās, gan ārzemēs. Komunikāciju ministrija norādīja, ka, ņemot vērā iepriekš minēto, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) būtu jāveic atbilstoši grozījumi Nacionālajā numerācijas plānā.

Plāno divreiz Lai maksas iekasēšana būtu pēc iespējas saudzīgāka un lai elektronisko sakaru komersantiem būtu pietiekami daudz laika nodevu sagatavošanai, informatīvajā ziņojumā ieteikts pakāpeniski ieviest maksas, ieskaitot pakalpojumu numurus, sākot no 2021. gada 1. janvāra, IoT un M2M pakalpojumu numurus un citas valstis. Maksas numurs (publiskā fiksētā tālruņa tīkla numurs un publiskā mobilā telefona tīkla numurs).

Saskaņā ar informatīvo ziņojumu Ekonomikas ministrija, izvērtējot atjaunināto informācijas ziņojumu, norādīja, ka ierosinātās maksas par katru publiskā fiksētā tālruņa tīkla numuru un katru publiskā mobilā telefona tīkla numuru veicinās ierobežota skaita resursu saprātīgu un efektīvu izmantošanu un elektroniskajos sakaros. Godīga konkurence tirgū. Starp dalībniekiem. Ierosinātā maksa ir 0,04 eiro gadā par numuru, kas joprojām būs zemākā ES, piemēram, 0,35 eiro Igaunijā un 0,07 eiro Lietuvā. Kopējās sniegtās gada izmaksas ir tikai 0,1% no visu Latvijas telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmumu gada apgrozījuma.

Satiksmes ministrija arī norādīja, ka nodevu ieviešana mazinās ārvalstu e-komersantu interesi par Latviju krāpšanas vai izmaksu samazināšanas nolūkos un palielinās Latvijas starptautisko reputāciju šajā jomā.

Turklāt tiek plānots pakāpeniski ieviest nodevas, lai uzņēmumi varētu savlaicīgi atteikties no neizmantotiem numuriem un optimizēt numuru blokus, tādējādi samazinot gada izdevumus.

Valdība uzdeva Satiksmes ministrijai līdz šā gada 2. jūnijam iesniegt attiecīgus priekšlikumus VARAM, kā arī uzdeva vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram līdz 2015. gada 15. jūlijam iesniegt Ministru kabinetā likumprojekta projektu pārskatīšanai Ministru kabineta noteikumi. , Numura piešķiršana starp ierīču saziņai (IoT / M2M).

Turklāt, īstenojot Eiropas Elektronisko sakaru likumu, Satiksmes ministrijai tika uzdots izstrādāt noteikumus un noteiktā kārtībā iesniegt tos Ministru kabinetā. M2M) pakalpojuma numurs un valsts numurs (publiskā fiksētā tālruņa un publiskā mobilā telefona tīkla numurs) no 2022. gada 1. janvāra.

Avots

You may also like...