Ķīnā pamatotas aizdomas par buboņa mēra slimnieku – Ķīnā sacelta jauna trauksme par iespējami jaunu pandēmiju
Mongolijas iekšējā reģionā Ķīnā ir sacelta pamatīga trauksme, jo ir aizdomas, ka kāds slimnīcas pacients tik tiešām ir saslimis ar buboņu mēri, atsaucoties uz pašas Ķīnas medijiem, ziņo CNN. Sestdien slimnīca Bajanuras pilsētiņā ziņoja par bažām, ka svētdiena tika izsludināts brīdinājums par infekciju, kas būs spēkā līdz pat gada beigām.
Konkrēto mēri izraisa baktērija ar nosaukumu “Yersinia pestis”, ko parasti pārnēsā blusas un inficēti dzīvnieki. Tā ir viena no pašām nāvējošākajām infekcijas slimībām cilvēces vēsturē. “Melnās nāves” laikā viduslaikos mēris Eiropā nogalināja aptuveni 50 miljonus cilvēku. Taču mūsdienās antibiotikas var novērst komplikācijas un pat nāvi, ja tās ievada pietiekami ātri.
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā jau ir atrodama informāca, kura ziņo, ka buboņu forma ir visbiezāk sastopama no inficētas blusas kodiena. Tās inkubācijas periods ir divas līdz astoņas dienas. Slimībai rakturīgs ļoti pēkšņs sākums.
Vispirms ir drudzis, tad augsta ķermeņa temperatūra, nelabums, galvassāpes, vemšana, nespēks. Sešu līdz astoņu stundu laikā attīstās ļoti sāpīgs bubonis aksilārajos un cervikālajos limfmezglos.
Iespējamās komplikācijas ir pavisam zināms : primāra vai sekundāra septicēmija, sekundāra pneimonija, meningīts. Letalitātie ir tej uvai 60% neārstējot, bet ja tiek ārstēts ar antibiotiku terapiju, tad līdz 5%.
Bajanurā cilvēkus jau aicina izvairīties no slimības pārnešanas vienam uz otru. Tāpat aicina nemedīt un neest dzīvniekus, kas var izraisīt infekcijas. Cilvēkus aicina ziņot par atrastiem mirušiem murkšķiem.
Vairākās Ķīnas daļās un kaimiņvalstī Mongolijā vēsturiski šo dzīvnieku lieto pārtikā. Tiek uzskatīts, ka tieši murkšķi ir izraisījuši mēra epidēmiju 1911. gadā, kas Ķīnas ziemeļastrumos nogalināja vairāk nekā 60 000 iedzīvotāju.