Ja Jūs Kādreiz Esat Pamodušies Un Neesat Spējis Pakustēties, Lūk Kas Ar Jums Patiesībā Notika!
Kāpēc ķermenis tā dara?
Tā ir normāla daļa no miega stadijas, kad galvenās muskuļu grupas un vairums brīvprātīgo muskuļu tiek paralizēti. Viena svarīga funkcija šajā paralīze var būt, lai pasargātu organismu no traumām miega laikā.
REM ir miega posms, kad notiek daudz aktīvāka sapņainība.
Atsevišķos miega traucējumos, tai skaitā REM uzvedības traucējumi , parasti paralīze REM miegā nedarbojas, kā vajadzētu, un cilvēki rīkojas ārpus fiziskām nodarbēm – reizēm agresīvi un vardarbīgi – miega režīmā.
To var izraisīt šādi faktori:
Miega trūkums
Ģenētiskie faktori
Augsts stress vai trauksme
Miega grafiks, tā izmaiņas
Gulēšana uz muguras
Citi miega traucējumi, piemēram, narkolepsijas vai nakts krampji
Dažādu medicamentu lietošana
Vielu lietošanu
Kā tikt galā ar miega paralīzi!
Miega paralīze var likt jums justies bezpalīdzīgi, bet ir dažas lietas, ko varat darīt, lai risinātu to.
1. Nomierināties
Tas ir labāk, lai cīnītos ar miega paralīzi, jo tas var radīt jums vairāk ciešanas un pasliktināt Jūsu simptomus. Cīņa var arī paaugstināt jūsu bailes. Tā vietā, vienkārši elpojiet dziļi un atgādiniet sev, ka jūs esat labi, un ar jums viss būs labi.
2. Mēģiniet pārvietoties
Tāpat kā tad, kad jums ir slikts sapnis, cenšoties apzināties sažņaugšanu savās dūrēs vai pirkstu kustināšanu, var būt pietiekami, lai jūs sevi pamodinātu, un tiktu vaļā no miega paralīzes. Arī lielākā daļa no spiedošajām sajūtām un paralīzi notiek jūsu vēdera, krūšu un kakla rajonā, tāpēc jums vajadzētu vairāk kontrolēt ekstremitātes.
3. Pamodiniet sevi
Kad jūs bijāt iekrituši miega paralīzē, ejat uz vannas istabu un noskalojiet seju ar aukstu ūdeni . Ja jūs paliksiet gultā, jūsu izredzes uz ieslīdēšanu atpakaļ miega paralīzi, ir ļoti augsts.
Stress ir liels faktors miega paralīzi. Jūs varat novērst šīs nakts izraisītās bailes, pieliekot sapņu ķērāju virs gultas , un vairāk atpūšoties.