Ilze Viņķele rosina celt naudas sodus un izsakās, ka vēl droši vismaz pusgadu būs jāsadzīvo ar esošo Koronavīrusu

Par masku neizmantošanu sabiedriskajā transportā var tikt piemēroti administratīvi sodi un tas paliek aizvien nopietnāk un nav nekāds joks!  Otrdien ministru diskusijā par to, kā kontrolēt masku izmantošanu sabiedriskajā transportā, veselības ministre Ilze Viņķele ieteica administratīvos sodus par šīs prasības neievērošanu.

Ilze Viņķele izsakās : “Ir gandrīz droši, ka pusgadu būs jādzīvo Covid-19 ēnā. Par masku nelietošanu sabiedriskajā transportā būtu jāparedz administratīvā atbildība. Tas atvieglotu dzīvi kontrolieriem. Es negribētu būt viņu vietā, lai Covid-19 noliedzējam skaidrotu, kāpēc ir jāvelk sejas maskas,” pauda Viņķele.”

Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Laila Medina atzina, ka jautājums ir apspriests, taču eksperti vienojās sākotnēji pieņemt saudzējošākus pasākumus. Vienlaikus viņa atzina, ka, ja sabiedrība ignorē prasību lietot maskas sabiedriskajā transportā vai nespēj kontrolēt šo prasību, tad tā vērtēs, kādu atbildību var uzņemties par šiem pārkāpumiem.

Ministru prezidents Krišjanis Kariņš (JV) piekrita veselības ministra priekšlikumam un mudināja nekavējoties sagatavot ieteikumus par iespējamo administratīvo atbildību cilvēkiem, kuri sabiedriskajā transportā nelieto maskas.

Saskaņā ar ziņojumiem valdība otrdien nolēma, ka sabiedriskās satiksmes dispečeriem un autobusu vadītājiem būs tiesības likt izkāpt vai atteikt pasažierus, kuri nelieto obligātās sejas maskas.

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja satiksmes ministra formulēto grozījumu Ministru kabineta noteikumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtību. Grozījumi nosaka, ka pasažieriem ir pienākums ievērot sabiedriskā transporta transportlīdzekļu kabīņu tīrību un kārtību, kā arī ievērot attiecīgos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Turklāt ir noteikts, ka kontrolieriem un konduktoriem ir tiesības uzaicināt pasažierus, kuri neatbilst epidemioloģiskajiem noteikumiem, izkāpt no autobusa, aicinot viņus brīvprātīgi izkāpt nākamajā maršruta pieturā vai kontrolpunktā. Savukārt autobusu vadītājiem būs tiesības neuzņemt pasažierus, kas neatbilst epidemioloģisko noteikumu prasībām.

Satiksmes ministrija paskaidroja, ka noteikumos ir noteikts, ka tikai pēc tam, kad bērni līdz 15 gadu vecumam tiek nogādāti tuvākajā policijas iecirknī, kontrolieris var iekāpt un izkāpt no autobusa no sabiedriskā transporta. Tādēļ, ja bērni, kas jaunāki par 15 gadiem, izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus, neievērojot epidemioloģisko noteikumu noteikumus, autobusā var iekāpt un izkāpt tikai no sabiedriskā transporta un pēc tam nogādāt tuvākajā policijas iecirknī.

Avots

You may also like...