Eiropas Veselības Ministrija Brīdinājusi, Ka 90% Vistu Piepildītas Ar Veselībai Bīstamu Vielu, Bet Mēs To Turpinām Ēst
Ziņojumi, kas veikti pēc dažiem Nīderlandē veiktiem pētījumiem, veicina to, ka vistām, kas barotas ar dabisku barību, ir mazākas zarnas, kas attīstās atšķirīgā veidā, salīdzinājumā ar tām, kas tiek barotas normāli. Kādā nesenā pētījumā tika salīdzinātas divas grupas, un rezultāti bija diezgan interesanti. Tika atklāts, ka vistu ģenētiskajā izpausmē 49 gēni darbojas atšķirīgi. Kamēr tikai 7 gēni palīdz apstrādāt holesterīnu, tika konstatēts, ka 30 no tiem ir iesaistīti.
Interesants viedoklis tika sniegts arī populārā grāmatā par šo tēmu tēmu. Proti, autors apgalvo, ka “dabiskam” nevajadzētu ļaut izmantot un pavairot mikroorganismus, kas spēj cīnīties pret antibiotikām.
Rūpnieciskā veidā, kad vistas tiek audzētas ierobežotā vidē, tās dabiski tiks ietekmtas, izmantojot mikroorganismus, un lausaimnieki nevar iztikt, savām “nedabiskajām” vistām nedodot antibiotikas. Tas izraisa mikroorganismu attīstību, kas kļūst imūni pret antibiotikām.
Kā liecina pētījumi, dabiski barotajai vistai ir 38 procenti papildu omega-3 taukskābes, kas liecina par labu sirds veselībai.
Turklāt tradicionālajās vistās ir augsts sāls, ūdens un ķīmisko piedevu līmenis garšas un mitruma uzlabošanai. Tā rezultātā viņām ir nātrijs, kas pārsniedz ieteikto līmeni, kas jāuzņem ar pārtiku.
Vēl viena atšķirība ir pierādīta infekciju gadījumos; proti, tika atklāta arī bioloģiskā pārtika, lai mazinātu saindēšanās iespējamību. Tika konstatēts, ka no salmonellu infekcijas cieš tikai 6 procenti dabīgi baroto vistu, savukārt tradicionālajām vistām šī infekcija tika atklāta 39 procentiem.
Ir svarīgi zināt, ka vistas 30 procentus no savām kalorijām var uzņemt no zāles. Ēdiena veids, ko viņas ēd patiesībā, ietekmē viņu veselību un ķermeņa sastāvu. Kad vista ir pastorāla, tā barojusies uz zālājiem, patērējusi augus, kas bagāti ar barības vielām, kukaiņiem, tārpiem un sēklām.
Tāpēc nākamreiz, kad dodaties pirkt vistu, pārliecinieties, vai tā ir “pastulēta” un ne tikai “dabiska”. Tas, ka kaut kas ir apzīmēts kā “organisks”, nenozīmē, ka tas ir droši. “Dabīgās” vistas satur vairāk omega-3 taukskābes un vitamīnus. Tajā pašā laikā organiskās/pastulētās olas satur vairāk E vitamīna un omega-3 taukskābes salīdzinājumā ar konvencionālajām olām.
Lai rūpētos par savu uzturu un veselību, vislabāk ir iegādāties “pastulētu” vistu.