Eiropai nopietnas bažas par Otrā Pandēmijas viļņa sākšanos – Tas būs nopietni
Eksperti vēl nav panākuši vienprātību par to, vai Eiropa šobrīd piedzīvo Covid-19 “otro vilni” un šī termina vispārējo nozīmi.
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Eiropā ir “otrā viļņa” pazīmes, un pastāv bažas, ka vīruss var atkārtot drūmo situāciju martā un aprīlī, kad infekcija mūsu kontinentā nebija skarta.
Lai arī Latvija šajos mēnešos nav pieredzējusi tik sarežģītu situāciju, vīrusa sekas citās Eiropas valstīs ir bijušas postošas.
Telegrpahs rakstīja, ka pats termins un tā nozīme izraisīja daudz diskusiju. Toms Frīdens, Baraka Obamas astoņu gadu pilnvaru termiņš Slimību kontroles un profilakses centros (CDC), paskaidroja, ka termins “otrais vilnis” ir arī pretrunīgs, jo tas izriet no gripas apraksta.
Viņš paskaidroja, ka šis termins nozīmē, ka Kovids-19 uzvedas kā gripa ar sezonāliem maksimumiem, samazināšanos un straujām mutācijām. Viņš teica: “Mēs nezinām, vai tas tā ir.”
Spānijas gripas pandēmijas laikā vīruss izplatījās ziemeļu puslodē 1918. gada pavasarī, bet vasarā samazinājās, bet rudenī vīruss mutēja un izplatīja otro nāvējošo vīrusu, kas liek aizdomāties par tagadējo situāciju.
Arī Pasaules Veselības organizācija (PVO) aicināja sezonālo apstākļu dēļ jauno koronavīrusu neredzēt. PVO pārstāve Margareta Harisa sacīja: “Mums visiem ir jāsaprot, ka tas ir jauns vīruss un tā izturēšanās ir atšķirīga.” Viņa uzsvēra, ka šis vīruss strauji izplatās un šī tendence jau pastāv. Tas tiek Novērots visā pasaulē.
To pierāda arī fakts, ka ir pagājuši seši mēneši pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija ir izsludinājusi globālu ārkārtas situāciju, un arvien pieaug jauno gadījumu skaits. Kopumā vairāk nekā 16 miljoni cilvēku visā pasaulē ir inficēti ar Covid-19, un pēdējo sešu nedēļu laikā jauno infekciju skaits ir dubultojies. Tāpēc pirmais vilnis vēl nav beidzies.
To var redzēt arī Eiropā.Salīdzinot ar 7 dienām pirms nedēļas, 36 gadījumos Āfrikas kontinentā ir pieaudzis jauno gadījumu skaits. Telegrāfs secināja, ka jaunu lietu skaita pieaugums sākās aptuveni divus mēnešus pēc tam, kad valdības sāka mīkstināt ierobežojumus.
Eksperti uztraucas, ka šis pieaugums var norādīt, ka vīruss atkal var izplatīties starp cilvēkiem.