Daudzi tiks sodīti! Turpmāk Bankām būs jāinformē VID par klientu kontos iemaksāto un izņemto naudu

Jau turpmāk bankām būs obligāts pienākums informēt Valsts Ieņēmumu Dienestu (VID) par to, cik skaidras naudas cilvēki ir iemaksājuši savā kontā, kā arī cik daudz izmaksājuši, izmantojot bankomātos. Tomēr pagaidiet, jo tas ir tikai iesākums. Tāpat ir paredzēts speciāls plāns kā samazināt skaidras naudas maksājumus tirdzniecībā un jau grib to panākt jau tuvākajā laikā, taču arī tas viss ir tikai vēl iesākums!

Paziņots arī par to, ka līdz 2025. gadam valsts pilnībā vēlas ieviest un rast konceptuālu risinājumu universālas ienākumu deklarēšanas principa pakāpeniskai ieviešanai, kas nozīmē, ka mainīsies pilnīgi viss. Taču arī šajā gadījumā ar nekas nebeigsies un situācija mainīsies ļoti strauji dažādos virzienos. Cilvēkiem gan jāsaprot, ka izmaiņas būs daudz plašākas, nekā šobrīd varētu domāt.


Otrdien Ministru kabinets oficiāli pieņēma ambiciozu plānu, kura mērķis ir ievērojami samazināt ēnu ekonomiku no 19,9% no valsts kopprodukta (IKP) līdz 18,9% periodā no 2024. līdz 2027. gadam. Šis svarīgais solis tika veikts, apstiprinot plānu, kas ietver vairāk nekā 50 konkrētus pasākumus.

Ministru kabineta pieņemtais plāns ne tikai saskaņo valsts ekonomikas izpausmes ar Eiropas standartiem, bet arī nodrošina plašu rīcības klāstu, lai mazinātu ēnu ekonomikas ietekmi. Ar mērķi sasniegt šo ambiciozo mērķi, tiks īstenotas dažādas iniciatīvas un regulējošie pasākumi, kas pilnveidos ekonomiskās darbības pārredzamību un uzlabos nodokļu iekasēšanu.

Plānā ietvertie pasākumi aptver dažādas nozares un ekonomikas sfēras, sniedzot visaptverošu pieeju ēnu ekonomikas samazināšanai. Tas paredzēts ne tikai kā instruments, lai mazinātu nelegālo ekonomisko darbību, bet arī kā veids, kā veicināt godīgu konkurenci un uzlabot uzņēmējdarbības vidi.

Šis plāns ir būtisks solis pretī ilgtermiņa ekonomiskajai stabilitātei un attīstībai, palielinot valsts efektivitāti un veicinot godprātīgu ekonomisko darbību. Ministru kabineta apstiprinātais pasākumu kopums nodrošina rīcības plānu, kas tiecas uz ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi un veido pamatu uz labākas ekonomiskās nākotnes virzībai.

Viens no inovatīvajiem pasākumiem, kas tiek apspriests kā efektīva ēnu ekonomikas ierobežošanas metode, ir izvirzīts skaidrās naudas aprites samazināšanas plāns. Šī pasākuma galvenais mērķis ir pilnībā kontrolēt neierakstītus ienākumus, kas nāk gan no fiziskām, gan juridiskām personām.

Plānots ieviest skaidrās naudas darījumu skaita ierobežojumus tirdzniecībā līdz 2024. gada beigām, radot vēl vienu slāni pasākumu kompleksā, lai mazinātu ēnu ekonomiku. Uzņēmumiem, kuru gada apgrozījums pārsniedz 50 000 eiro, būs pienākums nodrošināt klientiem iespēju veikt norēķinus bez izmantojuma skaidrās naudas. Šis solis tiek uzskatīts par efektīvu instrumentu, kas veicina finanšu pārredzamību un novērš neregulētu naudas plūsmu.

Šāds virzības ceļš apliecina valdības apņemšanos radikāli mainīt esošo ekonomisko paradigmu un panākt lielāku kontrolējamību pār ekonomikas procesiem. Šie specifiskie pasākumi, vēršoties pret skaidro naudu, nodrošina papildu aizsardzību pret potenciālām krāpnieciskām darbībām un nelegālai naudas plūsmai.

Šoreiz gan laiks ķerties atpakaļ pie tā, cik tad īsti daudz skaidro naudu varēs izņemt un ieskaitīt bankomātā, lai netiktu pārsniegti limiti…

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...