7 Pazīmes, Ka Tavas Virsnieres Ir Novājinātas! Svarīgi Zināt, Iespējams Nepieciešams Apmeklēt Ārstu!
Stress noved pie paaugstināta kortizola līmeņa ķermenī un novājina virsnieres, jo tās nespēj tikt galā ar paaugstināto kortizolu.
Lūk, 7 pazīmes, ka jūs ciešat no šīs kaites.
1. Problēmas ar gremošanu
Stress liedz ķermenim pareizi gremot pārtiku un kavē visu uzturvielu uzsūkšanos. Gan vielmaiņa gan gremošanas sistēma šādā brīdī ir vāja, un jūs pat variet pieredzēt vēdera uzpūšanos, gremošanas traucējumus, aizcietējumus, caureju vai ķermeņa masas palielināšanos. Lai labotu situāciju Jums būtu nepieciešams ēst veselīgu pārtiku un dzert lielu ūdens daudzumu.
2. Bezmiegs
Katru nakti jums būtu jāguļ vismaz 8 stundas, turklāt, svarīgi ir gulēt bez pārtraukuma, jo tad organisms var pilnībā atjaunoties un uzlādēties. Tikai tādā gadījumā Jūs variet pamosties enerģijas pilns.
Ieteicams arī mēģināt būt gultā līdz 22:30, un pat gadījumā, ja Jūs nevariet aizmigt, tad vismaz būt gultā un tumsā, lai palīdzētu organismam izstrādāt miega hormonus melatonīnu. Var izmantot arī siltu vannu, jogu vai kādu citu relaksācijas metodi.
3. Depresija
Saspringts grafiks var radīt dažādas komplikācijas ķermenī un stipras garastāvokļa izmaiņas. Depresija un nogurums ir tieši saistīti ar stresu, tāpēc ir svarīgi atrast veidu, kā Tu vari kontrolēt stresu, lai saglabātu savu veselību.
4. Stīvums un sāpes
Kad ķermenis neatjaunojas dēļ stresa, cilvēks var sākt ciest no stīvuma un sāpēm – kaklā, mugurā u.c. vietās. Mēģini izmainīt savus gulēšanas paradumus un sāc praktizēt jogu, dažādus stiepšanās vingrinājumus.
5. Pārāk smaga dzīves uztvere
Reizēm lietas dzīvē pavisam noteikti tiešām varētu būt vieglākas un labākas, bet jums nevajadzētu visu uztvert tik smagi. Jums ir nepieciešams laiks arī pašam sev, atpūtai, neatkarīgi no Jūsu mērķiem, ko vēlaties sasniegt. Tāpēc svarīgi katru dienu veikt kādu ikdienišķu sevis aprūpes rutīnu, lai liktu justies ķermenim mīlētam.
6. Nogurums pēc vingrinājumiem
Patiesībā vingrinājumam būtu jānodrošina ķermenis ar enerģiju, bet šis stress arī var novest līdz virsnieru nogurumam, kas, protams, negatīvi ietekmēs ķermeni kopumā. Reizēm viss kas jums ir nepieciešams ir saudzīga izkustēšanās, pastaiga, joga.
7. Hormonu problēmas
Virsnieru noguruma gadījumā var tikt bojāts arī vairogdziedzeris, kas var rezultēties ļoti daudz citās problēmās – sliktā asinsritē, nogurumā, svara pieaugumā, sausa āda vai mati. Šajā gadījumā mēs atkal atgriežamies pie stresa – mazliet stress ir veselīgi, bet ja tas ir par daudz, tad tas var nodarīt bojājumus tavam ķermenim.
Ilgstošākā laika periodā stress virsnieru noguruma simptomus var saasināt, kas var novest pat pie slimnīcas apmeklējuma. Tāpēc atceries – ēd veselīgu ēdienu, dzer pietiekoši daudz ūdeni, guli pietiekoši un izvairies no kofeīna.