10 Pasaules Labākie Paņēmieni, Kā Japāņu Sievietes Visa Mūža Garumā Saglabā Slaidumu Un Jauneklīgumu
1. Zaļā tēja.
Japāņi mīl zaļo tēju. Matcha zaļās tējas pulveris ir pagatavots no sažāvētām, samaltām, augstākās kvalitātes lapām. Šo pulveri sajauc ar karstu ūdeni, un tāda veida tēju mēdz izmantot tējas ceremonijās, kas ir japāņu kultūras aktivitāte, kas sevī iekļauj gan tējas pagatavošanu, gan dzeršanu.
Zaļā tēja ir ne vien garda, bet arī ļoti veselīga. Tā ir viena no veselīgākajām tējām pasaulē, bagāta ar antioksidantiem, kas palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem un palēlina novecošanu. Tā palīdz arī zaudēt svaru.
Zaļās tējas dzeršana samazina arī vēža un sirds slimību riskus.
Atsaucoties uz pētijumiem portālā „JAMA”, pieaugušajiem, kas patērēja vairāk zaļo tēju, bija mazāka iespēja nomirt kardiovaskulāru slimību dēļ. Pētījumā arī atklājās, ka Japānas iedzīvotājiem, kuri dienas laikā izdzēra 5 glāzes zaļās tējas, bija par 26% zemāki mirstības rādītāji.
2 Fermentētu pārtikas produktu ēšana.
Japānā cilvēki uzturā bieži lieto fermentētus produktus, piemēram, kefīru, kombuču, skābētus kāpostus, miso, tempi un kimči.
Fermentēta pārtika ir tāda, kura pagatavota, izmantojot fermentācijas procesu. Tā laikā, gabīgās baktērijas barojas ar produktos esošo cukuru un rada pienskābi. Fermentācija produktos veido dabīgās uzturvielas un labos enzīmus, vitamīnu B, omega-3 taukskābes un dažāda veida probiotikas.
Tā kā fermentācijas procesā rodas labās baktērijas un pārtika tiek pārstrādāta vieglāk sagremojamā tekstūrā, tā uzlabo gremošanu, kas var palīdzēt arī zaudēt svaru. Turklāt, tas palīdz no šūnām izvadīt kaitīgos toksīnus.
2014. gadā pētījumā žurnālā „the Journal of Physiological Anthropology” tiek atklāts, ka pastāv saistība starp fermentētiem piena produktiem un labvēlīgo zarnu baktēriju attīstību.
Pētījums norādījis arī to, ka fermentēti produkti un augi labvēlīgi ietekmē zarnu mikrofloru un var nodrošināt to darbību ilgtermiņā.3
3. Jūras velšu popularitāte.
Atšķirībā no amerikāņiem, japāņi labāk priekšroka dod jūras veltēm nevis sarkanajai gaļai, kas asociējas ar dažādām veselības problēmām, piemēram, aptaukošanās, paaugstināts holesterīna līmenis un iekaisumi.
Visbiežāk sastopamā maltīte Japānā ir rīsi vai nūdeles, papildinātas ar dažādu veidu jūras veltēm. Tā kā Japānu ieskauj jūra, zivis un citas jūras veltes, kā tuncis, lasis, makreles un garneles, japāņu virtuvē ir ļoti populāras.
Zivis satur daudz proteīna, daudz svarīgas uzturvielas un omega-3 taukskābes, kas ir ļoti labas smadzenēm, sirdij un citiem iekšējiem orgāniem.
Omega-3 taukskābes palīdz sadzedzināt ķermeņa taukus, īpaši vēdera taukus, tās nodrošina arī gludu ādu. Labie tauki novērš daudzas ādas problēmas, piemēram atopisko dermatītu, psoriāzi, akni, ādas vēzi un melanomu. Turklāt, jūras veltes samazina organismā iekaisumus un labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu.
Japāņi tic, ka, jo veselīgāk zivs ir pagatavota, jo labāk tā ietekmē veselību. Tāpēc jūras veltes tiek pasniegtas dažādos veidos: svaigas, grillētas, ceptas, kūpinātas un sautētas.
Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu