Zinātnieki Atklāja Ko Pilnīgi Neticamu Pagājušo Mēnesi. Beidzot Mēs Varam Redzēt Bildes
Neskaitoties uz pieaugošo ziņkāri, zinātnieki nevēloties tajā brīdī atklāt pārāk daudz, publikai parādīja tikai vienu, tumšu un miglainu bildi. Bet tagad, mēs beidzot varam redzēt šo neticamo atklājumu tuvplānā.
Eirāzijas kalnu lauva bija viens no lielākajiem kaķveidīgajiem dzīvniekiem, kas jebkad ir staigājis pa šīs zemes virsu. Daži eksemplāri ir bijuši pat vairāk kā 1.5m augsti.
Lai gan daudz kaulu ir bijuši atrasti līdz šim, saglabājies eksemplārs nekad nav ticis atrasts… līdz pagājušajam mēnesim, kad zinātnieki izraka nevis vienu, bet divus eksemplārus no mūžīgā sasaluma. Lai gan tad viņi izlaida, tika vienu bildi ar šo atradumu.
Bet tagad viņi ir izlaiduši veselu fotosesiju ar šo atklājumu un tā ir diezgan iespaidīga.
Zinātnieki ir nosaukuši šos mazuļus par Ujanu un Dinu.
Mūžīgais sasalums, kurā mazuļi tika atrasti sastāv no vairākām, vienmēr sasalušām zemes kārtām, kas ir perfekta vieta, lai saglabātu senus dzīvniekus. Visi radījumi, kas jebkad ir tikuši tur atrasti gandrīz vienmēr, ir ar kažoku un miesu.
Bet pat pēc tiem standartiem šie lauvu mazuļi ir neticams atklājums. Tie ir saglabājušies pilnībā, gan mīkstie audi, gan ūsas ir pilnībā neskaras.
Mazuļus atrada caurumā, kas izskatījās bija pilnībā pārklāts pēc kāda zemes nobrukuma. Zinātnieki uzskata, ka pāris bija aptuveni nedēļu vai divu vecs, kad viņi mira.
Lai gan šie dzīvnieki kādreiz dzīvoja sākot no austrumkrievijas līdz pat tagad, Anglijas teritorijai, kalnu lauvas izmira aptuveni pirms 10’000 gadiem.
To izzušanas iemesls tā arī nekad nav noskaidrots, bet šie eksemplāri varētu dot noderīgu informāciju. Zinātnieki var izmantot viņu vēdera saturu un saglabājušās atliekas no parazītiem viņu ķermenī, lai noskaidrotu daudz par vidi.
Ar nedaudz veiksmi, mēs varēsim pievienot vēl vienu puzles gabaliņu mūsu planētas vēsturei.
Šie eksemplāri rada retu iespēju ieskatīties mūsu planētas vēsturē. Es jūtos diezgan laimīgs, ka man ir iespēja tos redzēt, un nevaru sagaidīt ko mēs atklāsim nākotnē. Raksts tapis sadarbībā ar riekstkodis.lv