Sinoptiķi brīdina par notiekošo virs Sibīrijas… Rada bažas par kritiskiem laikapstākļiem ziemā Latvijā
Līdz oktobra beigām neparasti liels sniega daudzums, kas veidojas no Sibīrijas reģiona līdz pat Ziemeļamerikai, var radīt nopietnas izmaiņas atmosfēras sistēmās. Šie apstākļi spēj destabilizēt polāro virpuļu sistēmu, kas būtiski ietekmē ziemas laikapstākļus abpus Atlantijas okeānam.
Tādējādi šīs sezonas laikā iespējams gaidīt ne tikai ievērojami aukstākas temperatūras, bet arī intensīvas sniega vētras un sniegotus laikapstākļus gan ASV un Kanādā, gan lielākajā daļā Eiropas reģionu. Polāro virpuļu traucējumi var radīt ilgstošu ziemas periodu ar lieliem sniega nokrišņiem.
Andreja Flisa no Severe Weather Europe (SWE) analīze paredz, ka oktobra pēdējās divās nedēļās no Sibīrijas līdz Ziemeļamerikai gaidāma ievērojama sniega uzkrāšanās. Šī agrīnā sniega sega var izraisīt būtiskas izmaiņas laika apstākļos, ietekmējot ziemu visā ziemeļu puslodē.
Sniega parādīšanās tik agrā rudenī var izjaukt polārā virpuļa, milzīga ciklona, kas atrodas virs Ziemeļpola un regulē laika apstākļus plašos reģionos, stabilitāti. Tas var novest pie traucējumiem atmosfēras spiediena sistēmās, kas, savukārt, palielinās ziemas aukstuma intensitāti un veicinās spēcīgākas sniega vētras un sniegputeņus.
Meteorologi cieši seko līdz plašai zema spiediena sistēmai, kas pašlaik attīstās virs Sibīrijas. Šī sistēma tiek uzskatīta par būtisku faktoru, kas ietekmēs ziemas laikapstākļus plašā reģionā, tai skaitā Eiropā un Ziemeļamerikā.
Tiek prognozēts, ka šī zema spiediena sistēma ne tikai veidos sniega segas uzkrāšanos, bet arī tieši ietekmēs atmosfēras kustību, izraisot būtiskas izmaiņas globālajā klimatā nākamajos mēnešos.
Īpaša uzmanība tiek pievērsta polārajam virpulim – milzīgai atmosfēras struktūrai, kas izvietota virs Ziemeļpola un regulē aukstuma plūsmas no Arktikas uz vidējiem platuma grādiem.
Parasti polārais virpulis sezonas laikā maina savu intensitāti un formu, taču, ja tas kļūst nestabils un vājinās, tas var novest pie krasām laikapstākļu svārstībām. Šāda nestabilitāte var izraisīt spēcīgus aukstuma viļņus, sniegputeņus un ilgstošus ziemas apstākļus reģionos, kuri parasti saskaras ar mērenākiem laikapstākļiem.
Taču situācija mainīsies ļoti ātri un strauji, sinoptiķi ir pamatīgi nobažījušies par gaidāmo, jo tas var radīt ļoti kritisku situāciju… Lūk kāpēc:
Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā