“Nu jau oficiāli!” Par atvērtu alkohola pudeli mašīnā draudēs sods līdz 140 Eiro
Kā valsts, kas pazīstama ar stingrajiem alkohola noteikumiem, Lietuva nesen paziņoja par vēl bargākiem ierobežojumiem, kas stāsies spēkā no jūnija pirmās dienas. Lietuvas Seims nolēmis, ka par atvērta alkohola iepakojuma nēsāšanu automašīnas salonā var tikt piemērots sods līdz 140 eiro. Jāpiebilst, ka šāds sods varētu tikt piemērots ne tikai vadītājam, bet arī jebkuram pasažierim. Šis jaunais regulējums ir bijis pārsteigums daudziem Latvijas tūristiem, kas apmeklē Lietuvu.
Kā liecina Lietuvas medija Delfi.lt paziņojums presei, Lietuvas Saeima nesen ir pieņēmis grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai iekļautu sodus par alkohola produktu neatbilstošu lietošanu un pārvadāšanu transportlīdzekļos.
Saskaņā ar nesen ieviestajām vadlīnijām no 1. jūnija par alkoholisko dzērienu lietošanu, glabāšanu un pārvadāšanu atklātā tarā automašīnas salonā, izņemot automašīnas ar pastāvīgi atdalītu vadītāja sēdekli, var tikt piemērots sods no 40 līdz 100 eiro. Ja pārkāpums tiks atkārtots, sods tiks palielināts no 100 līdz 140 eiro.
Lietuvā mediji izceļ faktu, ka grozījumi Alkohola kontroles likumā stājās spēkā 2009.gadā. Likums aizliedz personām pārvadāt, glabāt vai lietot alkoholiskos produktus atvērtā iepakojumā transportlīdzekļa iekšpusē.
Lasi vēl : Ar Lauri Reiniku pavisam Pēkšņi noticis, kas negaidīts!
Līdz šim par alkohola lietošanu automašīnas salonā pie atbildības bija saukts tikai transportlīdzekļa vadītājs, izņemot transportlīdzekļus ar sēdekli, kas ir pastāvīgi atdalīts no vadītāja vietas. Kodeksā tas tika uzskatīts par Vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, un sods par šo pārkāpumu bija no 10 līdz 12 eiro.
Pēc jauno grozījumu stāšanās spēkā pasažieriem tiks piemērotas arī soda sankcijas.
Jaunie ierosinātie grozījumi saņēma 96 deputātu atbalstu, bet 7 deputāti balsojumā izvēlējās atturēties.
Ir arī citi atjauninājumi, kas būtu jāzina autovadītājiem, kuri šķērso Lietuvas ceļus. Jauns.lv jau iepriekš detalizēti aprakstīja Lietuvas Ceļu satiksmes noteikumu grozījumus, kas oficiāli stājās spēkā 1. maijā. Šeit gan uzreiz rodas jautājums, vai kaut ko līdzīgu nevajadzētu ieviest Latvijā? Zinot to, cik daudz dzērājšoferu tiek noķerti, šis varētu būt kā tikai papildus efektīvs līdzeklis. Kādas ir Jūsu domas par šo, vai vajadzētu, ko tādu ieviest?