“Mēs nespējam noticēt, ka tas tiešām ir noticis!” Mūžībā devusies viena no Latvijas pašām izcilākajām personām
Pēdējo dienu laikā esam daudz dzirdējuši par populāru un slavenu cilvēku aiziešanu, taču vēl jo vairāk ir skumji, kad aiziet kāds, kurš tik daudz dāvājis un devis citiem. Pats nepatīkamākais ir tāds, ka jebkurš zinātājs teiktu, ka tas nav iespējams, jo kā gan tas varēja tā vienkārši notikt? Tomēr šajā gadījumā ir skaidrs, ka tam bija savs laiks, tāpēc tas notiek tā, kā tas ir, nevis otrādi. Laiks redzēt situāciju, kā tas viss notika, un kāpēc šī sieviete ir tik slavena Latvijā, un ne velti tik daudz ieguldījusi savu dzīvi.
Šīs nedēļas sākumā 101 gada vecumā mūžībā devās baušķeniece Lūcija Valtere, kuru daudzi pazīst arī kā terapeiti ar nosaukumu – Valtermamma. Atvadīšanās notika 18. decembrī, plkst.12 SIA «R.K. L. Valtere kapu namā Bauskā, Biržu ielā 13, L. Valtere tika apglabāta Ceraukstes pagasta Plūdoņa kapos. Tomēr kāpēc šī sieviete Latvijā ir tik pazīstama un populāra un ar ko izpelnījusies savu cieņu pret visiem pārējiem? Kā izrādās, var pat ja nepazīstat viņas vārdu, noteikti par viņu kaut reizi būsiet dzirdējuši!
2021. gada 10. martā izdevniecībā Bauskas Dzīve tika publicēts stāsts par L. Valtermammu ar nosaukumu «Bauskas Dzīve». Šī publikācija tapusi sadarbībā ar viņas radiniekiem, veidojot stāstu “Bauskas dzīve”. Tagad mēs dalāmies ar šī raksta publikācijas fragmentiem. Lūcijai ir četri bērni: Jānis, Inta un Dzidra vairs nav starp dzīvi. Bet Rūdolfs, jaunākais bērns, vienmēr ir klāt un rūpējas par mammu. L. Valteres dzīvības kokā šobrīd ir 8 mazmazbērni, 13 mazmazmazbērni un 10 mazmazbērni.
Dēls Rūdolfs apgalvoja, ka viņa ģimenes vecmāmiņai bija vairāk nekā 100. Turklāt viņa māte dzīvoja vairāk nekā 100, bet māsa – 102. Lūcija ir dzimusi Lietuvā, bet pārcēlās uz Enburgu un pēc tam uz Bausku, kad viņi pārcēlās uz turieni no savas mītnes zemes. Pusaudze, kas strādāja pie Ceraukstes saimniekiem, uzauga sešu cilvēku ģimenē un savu agrīno dzīvi sāka kā kalpone. Pēc tam, kad viņa pati bija piedzīvojusi karu, viņa visu mūžu ganīja lopus un strādāja uz lauka. Viņa saskārās ar izlikšanu un turpināja strādāt uz lauka līdz pilngadībai.
Kā piena savācēja viņa naktī patrulē mājsaimniecībā savā automašīnā. Lūcija pēc Arvīda pāragras aiziešanas garām pa māju pārvadā piena kannas un krūzes. Viņa arī sastopas ar Osvaldu viņa paša pārdabiskā izskata rezultātā. Rūdolfs, Lūcijas jaunākais dēls, atceras savu māti kā strādīgu un gādīgu māti. Viņa smagi strādāja, lai uzlabotu ģimenes dzīves apstākļus. Padomju okupācijas dēļ cilvēkiem bija atļauts apstrādāt tikai nelielu zemes gabalu. Turklāt ganāmpulku skaits tika ierobežots valdības t.
Ar savu nelokāmo ticību un Vārda pārvaldību Lūcija gandrīz astoņdesmit gadus ir palīdzējusi neskaitāmiem cilvēkiem pārvarēt grēku un slimības. Viņa ir izārstējusi slimības un palīdzējusi cilvēkiem cīnīties ar dēmoniem, izmantojot Bībeles rakstus. Cilvēki vēršas pie viņas pēc palīdzības, kad ir slimi vai cieš no dažādām nelaimēm. Turklāt viņa palīdz cilvēkiem, kuri cīnās ar atkarībām, atbrīvoties no sāpēm un mokām.