Nekādā Gadījumā neēdiet šo iecienīto zivi! Tā sen ir Aizliegta Amerikā, taču Eiropā atrodas katrā veikalā!
Neskatoties uz tās perfekto garšu un pienācīgo izskatu ir laiks aplūkot reālo patiesību par šo zivi, kas jau sen daudzviet ir aizliegta. Lai arī neskatoties uz tās pienācīgo garšu, tā ir nenormāli kaitīga veselībai, taču kā rādās, daudzi to nezina. Ja kāds to uzzina, domā, ka tie ir meli, jo savādāk jau to nepārdotu – vai ne? Taču mūsdienās viss tiek tā sašpricēts ar ķimikālijām un vielām, kas bieži vien vairs nevar zināt, kas ir īsta manta, bet kas nē. Līdz ar to arī šeit stāsts ir pilnīgi par to pašu! Laiks aplūkot realitāti, kas patiesībā aiz tā viss slēpjas.
Arī šobrīd nav saprotams, kāpēc joprojām nav ieviests globāls aizliegums šīm zivīm, taču tūlīt sapratīsim kāpēc tā ir un tam ir nepatīkamas sekas. Runa iet par saldēto pangasiju, ko lielākā daļa pavisam noteikti zina! Pangasija tiek pārdota visā Eiropā, pie tam par salīdzinoši mazu cenu, kas to padara tik ļoti iecienītu un populāru kafejnīcām, restorāniem un pašiem veikaliem. Tomēr laiks parunāt par to, kas aiz tā visa slēpjas un tieši šeit atklājas stāsta nepatīkamā daļa, ko daudzi pat nav aizdomājušies!
Šī tik ļoti iecienītā zivs galvenā “mītne” ir Vjetnama! Tai ir ļoti zema kvalitāte un tā pavisam ļoti kaitē veselībai. Pasaules galvenā vieta, kur Pangasiju pavairo ir Vjetnamā Mekongoas upes baseinā, kas ir viena no pasaules netīrākajām upēm. Šīs zivis dzīvo stāvošās ūdenstilpnēs, kur vienkārši čum un mudž baktērijas, indīgas vielas un pat toksiskas vielas, kas kārtīgi iesēžas šo zivju gaļā, taču vai kāds par to runā?
Pangasijas zivs gaļā ir atklāti smagie metāli, izomēri, hlorāts, heksahlorbenzols un vēl kaudze ar citām kaitīgām ķīmiskā vielām. Tāpēc nav brīnums par aizdomīgo antibiotiku saturēšanu, tāpēc Amerika jau ir sev aizliegusi ievest Pangasiju. Viens milzīgs iemesls, kādēļ Pangasija ir tik kaitīga – Tā barojas no šīs upes atkritumiem. Savvaļas apstākļos šīm zivīm ir nepieciešams četras reizes vairāk laika, lai sasniegtu tik milzīgus izmērus, kādus nebrīvē esošās zivis sasniedz ar hormonālajām injekcijām un antibiotiku palīdzību.
Tieši tāpat Pangasijas gaļā ir atklāti arī augšanas un vairošanās hormoni, ko izvairo privātie audzētāji, kas ir vienkārši toksiski un bīstami. Lielās korporācijas, kas tirgo zivis maz interesējas par gaļas izcelsmi, dēļ pangasijas zemo cenu dēļ, tāpēc lielveikali iepērk šīs zivis lēti un vairumā pat nenojaušot to zemo kvalitāti.
Tāpat šajā zivī nav omega 3 taukskābju un citu barības vielu, kas zivī ir tik ļoti augsti vērtētas. Neskatoties uz tā pienācīgo garšu, nākamreiz padomājiet vai tas ir to vērts un painteresējaties paši no kurienes Jūsu pirktā zivs patiesībā ir nākusi!