Ilze Viņķele nāk klajā ar negaidītu paziņojumu saistībā ar ierobežojumiem
Jāņem vērā tas, ka Veselības Ministrijā (VM) tik tiešām jau tiek vērtēta iespēja rosināt Valdību Latvijā uz konkrētu laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma paziņoja Veselības Ministre Ilze Viņķele (AP)
Tas tik tiešām varētu tikt darīts, jo pašlaik ir jāņem vērā lielo skaitu stacionēto Covid-19 cilvēku, kā arī Veselības aprūpes sistēmas pamatīgo un ierobežoto kapacitāti, kas ir vēl viena smaga problēma patreizējā situācijā.
Jau šodien par acīmredzamo un minēto jautājumu notika apspriešanās Ministrijā un, ja tik tiešām tiks atzīts, ka tas ir nepieciešams, tad jau no rītdiens, jeb sākot no 29. decembra šis jautājums varētu tikt virzīts tālāk izskatīšanai, izteikusies Veselības ministre.
Viņķele lika saprast to, ka ambulatorie pakalpojumi varētu tikt ierobežoti no nākamā gada sākuma uz vēl nezināmu un nenoteiktu laiku. Tāpat viņa izteicās, ka par divām nedēļām varētu tikt pagarināts arī plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas termiņš.
Pašlaik ir noteikts, ka plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcā ir pārtraukta jau no 23. decembra līdz nākamā gada 4. janvārim un tas ir ļoti būtiski, dēļ patreizējās situācijas nopietnības.
Veselības ministre gan atzina arī to, ka ilgāk par mēnesi plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšanu apturēt vienkārši nedrīkst, jo ir jāapzinās, ka ir cilvēki ar citām slimībām, kuriem arī nepieciešama aprūpe un ārstēšana.
Tāpat Ilze Viņķele skaidroja, jo vairāk Covid-19 pacientu ir ārstniecības iestādes, jo daudz vairāk slimo arī paši mediķi. Pēc viņas izteikumiem sanāk, ka Latvijas slimnīcās kopumā ir maksimāli 85000 gultasvietas, Tomēr minēt tieši gultas vietas neesot īsti lietderīgi, jo pats svarīgākais ir risināt medicīniskā personāla pieejamības galveno jautājumu.
Kā jau tik ziņots 22. Decembrī Valdība un Krīzes vadības padomes kopsēdē kopā nolēma jau sākot no 23. decembra uz divām nedēļām pilnībā pārtraukt plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu slimnīcās. Tas tiekot darīts tāpēc, ka pašlaik ir jāņem vērā pieaugošo Covid-19 pacientu skaitu, kas joprojām turpina palielināties plašumā.